Ga naar de inhoud
Feestelijke opening van de Bibliotheek op school in Basisschool de Kwir te Neer

Op woensdag 3 september om 13.30 uur is het feest in Basisschool de Kwir, want de Bibliotheek op school wordt officieel geopend. Met deze nieuwe toevoeging aan de school geeft Basisschool de Kwir te Neer een boost aan het leesonderwijs. Door kinderen aantrekkelijke boeken aan te bieden, worden ze gestimuleerd om met plezier te lezen, wat een positieve invloed heeft op hun leesvaardigheid.
Samenwerking
De Bibliotheek op school is een samenwerking tussen Bibliocenter en Basisschool de Kwir, waarbij beide partijen zich volledig inzetten om het leesplezier en de leesvaardigheid op school te vergroten. We weten allemaal dat lezen van groot belang is voor de algehele ontwikkeling van kinderen. De Bibliotheek ondersteunt scholen bij het inspireren van kinderen om meer te lezen en hun leesplezier te vergroten. Dit wordt gerealiseerd door deskundige leesconsulenten in te zetten, inspirerende boeken aan te bieden en een fijne leesomgeving te creëren.
De Bibliotheek op school
De kinderen van kinderdagverblijf Tante Pollewop zullen na de opening, samen met de pedagogisch medewerkers, regelmatig deze Bibliotheek op school bezoeken om boekjes uit te kiezen en voorgelezen te worden uit alle mooie prentenboeken die er te vinden zijn. Net zoals de jongste leerlingen van Basisschool de Kwir die hier, samen met de leerkrachten, boeken voor in de klas komen uitkiezen en lenen. Om het gebruik van de nieuwe Bibliotheek goed onder de aandacht te brengen bij de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 heeft de lees-media consulent, Daisy Hendrikx, al voor de opening een bezoek gebracht aan deze Bibliotheek op school. Hierbij hebben de leerlingen uitleg gekregen over het uitleensysteem en de collectie. Zodat deze kinderen zelfstandig boeken kunnen kiezen, lenen en inleveren. Op 22 september zal kinderboekenschrijfster Tineke Honingh een bezoek brengen aan alle groepen van de basisschool, waarbij ze het leesplezier stimuleert met leesbevorderende activiteiten in de klassen.
De realisatie van de Bibliotheek op school in Basisschool de Kwir te Neer werd mede mogelijk gemaakt dankzij de steun van de Provincie Limburg. De Bibliotheek op school in Basisschool de Kwir is een mooi voorbeeld van wat je met gezamenlijke inspanningen kunt bereiken bij het bevorderen van leesplezier en leesvaardigheid bij kinderen. Het is een grote stap voorwaarts in de educatieve ontwikkeling van de leerlingen en zal ongetwijfeld bijdragen aan hun toekomstig succes.